KOMUNIKAT DOTYCZĄCY WNIOSKÓW DO CEIDG W OKRESIE PANDEMII COVID-19
 
Kierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników gmin zaangażowanych w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o wpis do CEIDG:
 
1. Przedsiębiorcy mają możliwość składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (on-line) lub przesyłania wniosków pocztą, ale wówczas podpis powinien być poświadczony przez notariusza.
 
2. Przypominamy, że wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia może być złożony w DOWOLNYM TERMINIE Z DATĄ WSTECZNĄ. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii lub innych przeszkód tj. choroba.
 
3. Dla cudzoziemców istnieje konieczność potwierdzania tożsamości składającego wniosek i uprawnienia do podejmowania działalności gospodarczej przez cudzoziemca (art. 8 ust. 3 i 8 ustawy o CEIDG i PIP).
 
4. W przypadku złożenia już wniosku papierowego, w szczególności gdy został on złożony w biurze podawczym itp. będziemy wzywać Państwa ( po skończonej pandemii) do uzupełnienia, poprawy wniosku jeśli zawiera błędy lub w celu weryfikacji tożsamości.

Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:UWAGA! Ważny komunikat dla przedsiębiorców w okresie trwania epidemii COVID-19.
Podmiot udostępniający informację:Urząd Miejski w Lubinie
Informację opublikował:Tomasz Przyszlak
Data publikacji:02.04.2020 16:42
Wytworzył lub odpowiada za treść:Agnieszka Narewska
Data na dokumencie:Brak
Informację aktualizował:Tomasz Przyszlak
Data aktualizacji:02.04.2020 16:42