Komunikat o ostrzeżeniu

W związku z Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów Nr 141 z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujących od dnia 28 sierpnia 2019 r. od godz. 00:01 do dnia 3 września 2019 r. do godz. 23:59   wprowadza się stopień pierwszy ALFA oraz pierwszy stopień alarmowy CRP (stopień ALFA-CRP).

Alarmy zostały wprowadzone w związku z wizytą w Polsce Prezydenta USA.

Wprowadzone stopnie alarmowe oznaczają:

  • Wprowadzony pierwszy stopień alarmowy ALFA ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności, m.in: wzmożona ochrona i większa kontrola obiektów użyteczności publicznej, informowanie służb w przypadku zagrożenia, sprawdzanie działania środków łączności i procedur alarmowych. W tych dniach należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby. pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. O każdej sprawie powinno się informować policję.
  • Po wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego CRP- zwiększenie czujności i bezpieczeństwa teleinformatycznego, sprawdzenie stanu infrastruktury teleinformatycznej, współpraca z centrami zarządzania kryzysowego.

Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Komunikat o ostrzeżeniu
Podmiot udostępniający informację:Urząd Miejski w Lubinie
Informację opublikował:Robert Zujewicz
Data publikacji:28.08.2019 12:36
Wytworzył lub odpowiada za treść:Klaudia Urbaniak
Data na dokumencie:Brak
Informację aktualizował:Robert Zujewicz
Data aktualizacji:28.08.2019 12:36

Rejestr zmian dokumentu

pokaż